preloader

Lekce

Tabata

Lekce je zaměřena na komplexní zatížení těla, jedná se o druh intervalového tréninku, při kterém v krátké době dojde k maximálnímu energetickému výdeji. Díky tomuto způsobu cvičení se zvyšuje fyzická kondice i svalová sílá, je mnohem efektivnější a zábavnější než klasické posilování. Po krátkém zahřátí nastane průprava jednotlivých cviků, v jejich lehčí, ale i těžší variantě, dle možností. Každý si může přízpůsobit obtížnost podle sebe, trénink je vhodný pro začátečníky i pokročilé. Tabata se skládá z osmi cviků, ktéré se opakují po sobě v osmi sériích. Interval mezi cvičením a pauzou je 20/10s. Výhodou je, že při pravidelném opakování intervalových tréninků dochází k rychlejšímu zpevnění a formování těla.

Jumping

Je aerobní styl cvičení, při kterém pod vedením vyškolených instruktorů využíváme originální trampolíny. Výhodou je mimo jiné zlepšení funkce kardiovaskulárního systému, rychlé spalování a hlavně hodina plná energie a dobré nálady. Střídání rychlejší a pomalejší hudby pomáhá efektivně využívat tepovou frekvenci a tím spalovat tuky. Jde o jednoduché poskoky bez zatížení kolen, které pomáhají posilovat pánevní dno a celý hluboký stabilizační systém. Při této dynamické lekci se určitě zapotíte.

DrumFit

Pokud chcete mít pevný zadek a krásná stehna, doporučujeme tento nový fitness koncept určitě vyzkoušet. Jedná se o dynamickou lekci, při které používáme speciálně vyrobené DrumfFit paličky, se kterými se do rytmu hudby dotýkáme země v doprovodu rychlých podřepů, výpadů, zanožování apod. Je to velmi zábavná hodina, která uteče neskutečnou rychlostí. Doslova se vybijete ze špatné nálady či únavy. Cvičení probíhá ve vyšší intenzitě, ale i začátečník si může přizpůsobit tempo sám sobě. Při správném držení těla dochází ke zpevnění zádových i břišních svalů.

Kruháč

Spojením různých stanovišť docílíme komplexního posílení celého těla bez pomůcek, ale i s nimi. Zaměříme se na to, aby byly zapojeny všechny svalové partie. Lekce je typem funkčního tréninku a je ideální pro každého, kdo chce formovat tělo a užít si hodinu naplno. K dispozici je široká škála pomůcek, jako jsou jednoručky, overbally, ale i hrazda, gymnastické kruhy a kettlebelly.

Pevné břicho

V této lekci se zaměříme hlavně na posilování břišních svalů, jako celku. Hodina nemá žádnou aerobní část, a skládá se z několika sérií vhodně sestavených cviků na střed těla, ale i na povrchové svalstvo. Jisté je, že pokud jste doposud neuměli správně cvičit břicho, tak nyní budete umět zapojit ty správné svaly a naučíte se vhodně dýchat. Při lekci jsou využity různé balanční pomůcky i lehké závaží, cvičíme s vlastní vahou těla na podložkách. Nemusíte se bát hodiny posilování břicha, protože "k odpočinku" budou zařazeny i jiné cviky.

Zdravá záda

Pomalý typ cvičení, zaměřující se především na prevenci bolesti zad i snížení již vzniklých bolestí v oblasti páteře, ať už vlivem sedavého zaměstnání, či špatných pohybových návyků. Zaměřujeme se na protažení zkráceného svalstva a posílení partií s tendencí k ochabování. Zařazeny jsou cviky k aktivaci hlubokého stabilizačního systému, (core), ke zlepšení stability páteře a dosažení pevného těla. Setkáme se s prvky jogy, pilates, body ballance, core training, rehabilitační cviky apod. Cvičí se různých polohách na podložce. Cílem lekce je zapojit hluboké svaly, které se hůře ovládají vůlí a jejich oslabení bývá často důsledkem špatně naučených pohybových stereotypů.

Butt Workout

Je originální lekce studia Fitlines, zaměřená na posílení další ženské problematické partie a tou jsou zadeček a stehna. Hodina je sestavená do posilovacích bloků tak, aby svaly dolní poloviny těla byly efektivně zatíženy. Nezapomínáme ani na zpevnění středu těla při každém cviku. Střídáním intervalů s klasickou posilovací sérií docílíme formování svalů i spalování tuků v této oblasti. Pokud Vás neláká dynamická lekce, jako je např. DrumFit, tato hodina je výbornou volbou.

Závěsné systémy

Lekce je ideální pro všechny začínající i pokročilé sportovce. Závěsné cvičení rozvíjí tělesnou sílu pomocí funkčních pohybů a dynamických poloh s využitím vlastní váhy a gravitace. Jednoduše, ale velmi účinně zpevňuje celé tělo a zajistí protažení všech svalů. Výhodou je velké množství cviků, jejichž náročnost lze přizpůsobit každému na míru. V neposlední řadě závěsné systémy zpevňují střed těla - CORE, který je základem pro efektivní a účinný pohyb celého těla.

Jóga

Jóga je tradiční cvičení, která má historii až 4000 let. V minulosti byla především zaměřena na relaxaci a „Být dobrým člověkem“. V současnosti si každý z nás hledá v józe to své, ať už zlepšení svého fyzického těla, někdo ji má, jako prostředek k uvolnění a zklidnění mysli. Lekce bude probíhat v úvodu ve zklidnění a dechovém cvičení (tzv. Pránájáma), následně rozcvičením, poté bude následovat hlavní část lekce – asány a závěr, který spočívá v relaxaci. Jóga je vhodná pro každého z nás, kdo chce protáhnout, posílit tělo zároveň uvolnit tělo a svou mysl. Je účinná na obnovení tělesných funkcí, dodává energii, sílu, pružnost, vitalitu, posiluje imunitní systém, zlepšuje koncentraci, kondici a funkci páteře, omlazuje a dává krásu do života. Blahodárně působí na tělo a mysl, dostává nás do harmonie.

Osobní tréninky

Individuální lekce sestavená podle cílů a možností klienta. Je vhodná pro každého, kdo preferuje individuální přístup trenéra, kdo má zájem zlepšovat svoji fyzickou zdatnost, kdo má zdravotní problémy, nebo chce zapracovat na silových schopnostech. Vhodné i jako kondiční příprava pro sportovce, nebo cvičení zaměřené na zdravý pohyb. Možnost využití osobních tréninků i pro skupiny. Trénink bude probíhat po vstupní konzultaci s klientem, kde budou nastaveny cíle a směr, jakým se budou lekce ubírat. Osobní trénink nese výhody především časové flexibility, individuálního přístupu, sestavení plánu na míru, přesné zacílení potřeb klienta, přizpůsobení se aktuálnímu stavu.

Výživové programy

Součástí výživového plánu je vstupní konzultace a analýza tělesných hodnot, v časovém horizontu 40-50min. Na základě vyhodnocení je sestaven výživový plán na míru, podle cílů klienta. Preferujeme dlouhodobou spolupráci, kdy je jídelní plán upravován podle výsledků tak, aby jeho účinnost byla stále efektivní. Pro koho je jídelníček vhodný?

redukce tělesné hmotnosti | nabírání svalové hmoty | naučení se správných stravovacích návyků | prevence civilizačních chorob | zlepšení sportovního výkonu | při obtížích s trávením a únavou | pro všechny, kdo se chtějí dovědět více o zdravé výživě

Kettlebelly

Kettlebell je speciálně tvarované závaží s kulatým dnem a uchem v horní části. Cvičením s touto pomůckou docílíte efektivního posílení celého těla, dochází ke zlepšení motoriky, koordinace a mimo jiné i podpory kardiovaskulárního systému. Lekce je vedena do silovějšího tréninku, ale součástí je i vytrvalostně kondiční jednotka. Je vhodná naprosto pro všechny, kteří chtějí rýsovat postavu, či shodit nějaké to procento tuku. Lektoři Vás jednotlivými cviky provedou, takže se nemusíte bát, dbáme především na správnou techniku provedení.

Jumping KIDS

Otevíráme pro vás novou lekci Jumpingu pro děti od 4 do 12 let, která bude od prosince formou otevřených hodin, od ledna pak formou uzavřeného kurzu. Vyzkoušejte, zdali Vaše děti bude tato energická a hravá lekce bavit. Můžete se přihlašovat pod svým účtem na otevřené hodiny, cena je 60,- Kč za dítě, bude Vám tedy vráceno vždy 20,- Kč na účet. (Nelze nastavit jiné vstupné, než dospělé). Přihlášky na uzavřený kurz, který bude otevřen od ledna, středy v 16h, můžete posílat na email studia Fitlines, kapacita je 16 míst, cena kurzu je 600,- Kč za 11 lekcí.

Bosuball

- cvičení na balančním půlmíči
- zapojení středu těla - CORE
- redukce váha a formování těla
- rozvoj koordinace a rovnováhy
- komplexní cvičení celého těla

SM systém

SM systém - spirální stabilizace páteře - SM Systém je systematická péče o pohybový aparát člověka a funkci vnitřních orgánů, která využívá aktivní pohyb paží s pomocí elastických lan. Zapojuje šikmé břišní svaly a protahuje páteř směrem vzhůru, tím obnovuje zádový korzet, uvolňuje velké klouby a regeneruje páteř. Hlavní efekt metody je vyvolání trakční (natahovací) síly v oblasti meziobratlových plotének, díky tomu se tlak vyvíjený na ploténku sníží a ploténka může lépe vykonávat svou funkci.

PortDeBras™

Elegantní funkční strečink | Jednoduché a plynulé sekvence pohybu | balanční, posilovací a taneční prvky | vnímání těla a sebe sama. Klade důraz na : správné držení těla | dostupnost pohybů pro všechny | plynulost, návaznost a provázanost pohybu | napojení těla, mysli a hudby